Blodnik po samozaložništvu
Kako nam je uspel nemogoč projekt in kaj smo ob tem ugotovile? Brez subvencij ali kakršnekoli podpore smo v Sloveniji v samozaložbi izdale knjigo Blodnik po Istri in jo tudi prodale.
Kako nam je uspel nemogoč projekt in kaj smo ob tem ugotovile? Brez subvencij ali kakršnekoli podpore smo v Sloveniji v samozaložbi izdale knjigo Blodnik po Istri in jo tudi prodale.
Kakšno kampanjo vodijo politične stranke in kandidati na družbenih omrežjih? Kaj se dogaja na Twitterju in kaj na Facebooku? Kdo zavaja in kdo osvaja nove volivce?
Katere so najbolj pogoste napake podjetij pri organizaciji nagradnih iger na Facebooku in Instagramu? Kakšna naj bo nagradna igra, da ne bo kršila pravil družbenih omrežij?
Kakšno zvezo imajo vplivneži s cepljenjem? Nobene, žal! Pa bi jo lahko imeli. Mislim celo, da bi jo morali imeti! Preberite, kakšne priložnosti uradna kampanja #CepimoSe ni izkoristila.
Spletno nasilje ni problem družbenih omrežij, ampak je problem ljudi, družbe. Je naš problem! Prepoznajmo ga in se mu uprimo.
Kako je Instagram prešel od pretirane uporabe filtrov in razkazovanja izbočenih zadnjic do družbene koristnosti? Kako je zavrgel vso lepoto in postal sporočilen? In zakaj sem ljubiteljica zlomov na Instagramu?
V času epidemije COVID-19 se je spremenilo marsikaj, kar smo imeli za samoumevno, in to še zdaleč ni le slabo. V ospredje je stopila tudi kreativnost v iskanju pristnega stika in v preseganju razdalje. Rodile so se nove in zanimive rešitve.
Kako so dobrodelni posamezniki in kako podjetja? So podjetja, ki pogojujejo svojo dobrodelnost z nakupom ali sodelovanjem, preračunljiva ali dobrodelna? Lahko preračunljivost omadežuje dobro delo? Znamo biti kritični? Kampanja “za malega Krisa” je dala nekaj razmislekov in nekaj odgovorov.
S Sanjo Leban Trojar, soustanoviteljico Instagram skupnosti @igslovenia sva se pogovarjali o spletnih vplivnežih, njihovi odgovornosti, o slovenskem turizmu in priložnostih ter o poslovnih sodelovanjih.
Kaj na Facebooku počnejo naši starši in stari starši? Demografska struktura na družbenih omrežjih se spreminja. Napaka bi bila, če bi starejše uporabnike ignorirali.
Otroci so najbolj ranljiva skupina, kar se tiče oglaševanja. Kakšne težave ima marketing z vplivneži z otroki? Kako vplivneži vplivajo na otroke? In zakaj velja, da sem to, kar kupujem?
V zadnjih mesecih sem zasledila nekaj sprememb in novosti na družbenih omrežjih, ki se mi zdijo malce bolj zanimive. Morda bo komu, ki teh novosti ne spremlja dnevno, koristil kratek pregled.
Ko boste pripravljali julijska poročila o uspešnosti nastopa na Twitterju, vas zna presenetiti slab rezultat. Zgodila se je neke vrste čistilna akcija. Kakšne so posledice?
V prvi polovici leta sem nastopila v nekaj oddajah ali člankih, obenem pa tudi objavila kak prispevek o aktualnih temah na družbenih omrežjih. V medijih se je največ izpostavljalo družbeno omrežje Instagram in marketing z vplivneži.
Ko govorimo o marketingu z vplivneži, je to, kdo stoji v ozadju in na čigave interese je treba bolj paziti, zanimiva tema. Prakse in raziskav je že dovolj, da bi se tudi iz tega lahko kaj naučili. Poglejmo, kako učinkovito in brez škode razkriti sponzorja objave.
V Sloveniji se klepeti na družbenem omrežju Twitter niso nikoli zares prijeli, v tujini pa so kar pomembna stalnica. Gre za zelo popularno obliko komuniciranja prek Twitterja. Spoznajmo pravila sodelovanja in prednosti tega načina komuniciranja.
Spletnih video prenosov je vedno več. Zakaj so pomembni in kako se jih lotiti? Katere so najpogostejše napake in kako se jim izogniti? Strokovnjak svetuje.
Instagram je družbeno omrežje z najhitrejšo rastjo. Koga najbolj privablja in kaj jim nudi? Kako Instagram vpliva na duševno zdravje in zakaj povzroča odvisnost? Kako spodbuja želje in kakšno zvezo ima s turizmom?
Poslovna uporaba družbenih omrežjih se razlikuje od zasebne. Včasih se zgodi, da nas zanese, zato je tu seznam najpogostejših tipov objav, ki na poslovne profile ne sodijo.
Neprestane spremembe na družbenih omrežjih zahtevajo sprotno spremljanje in preizkušanje novosti. Zbrala sem nekaj novosti, ki so v zadnjem času spremenila možnosti uporabe najbolj popularnih družbenih omrežij.
Vse več je samooklicanih vplivnežev, ki naročnike prehitro očarajo s svojimi velikimi številkami in z obljubami, ti pa ne znajo preveriti, kakšen je njihov resnični vpliv.
Na družbenih omrežjih so sporočila v poplavi drugih težko slišana. Thunderclap omogoča množično objavljanje, s katerim želijo uporabniki preglasiti ostala sporočila. Kako?
Snapchat je prvi predstavil objave s 24-urnim rokom trajanja, Instagram pa je idejo gladko prevzel. Kaj je pokazal čas? Kdo je boljši in zakaj?
Že vnaprej vam izdam, da v tem zapisu ne želim zapovedovati, katera izbira je boljša za uporabo na družbenih omrežjih, ker odgovor sploh ni tako preprost. Razmislek pa je potreben.
Ljudje raje gledajo infografike kot berejo. Google je v preteklem tednu objavil novo orodje Data Gif Maker, s katerim lahko izdelate svoj animiran gif za primerjavo dveh podatkov.
Odločili ste se za poslovno komuniciranje z osebnim profilom. Ne glede na to, katera družbena omrežja si boste izbrali za komuniciranje, si je dobro postaviti nekaj pravil in upoštevati nekaj predhodnih navodil.
Ali je bolje imeti oseben Twitter profil ali profil blagovne znamke? Odgovor ni povsem preprost in predvsem ni enak za vse. Obe možnosti imata svoje prednosti in slabosti. Pridimo temu do dna.
Družbena omrežja se neprestano razvijajo in spreminjajo. Če nekaj časa ne spremljate sprememb, lahko večje število novosti zmede in uporaba je zato slabša. Predstavljam vam tri novosti preteklega tedna.
Facebook Blueprint je odlično izobraževalno orodje za poslovne uporabnike Facebooka in Instagrama. Sedaj so na voljo tudi spletni tečaji za novinarje, ki želijo bolje uporabljati Facebook pri ustvarjanju zanimivih, aktualnih in verodostojnih vsebin.
Kolikšen je sprejemljiv čas za odziv blagovne znamke na družbenih omrežjih? To vprašanje je zanimivo tako za urednike poslovnih strani in profilov kot tudi za uporabnike. Nekaj je gotovo: Precej lažje je odzivni čas določati v teoriji, kot pa to izvajati.
Ni le 10 slabih praks na spletu, ampak jih je veliko več. Tudi vse niso usodne, a ker želimo delati kakovostno, omenjam 10 najbolj očitnih, ki jih lahko z nekaj truda in pazljivosti spremenite v dobre prakse.
S pravilno uporabo hashtagov lahko na družbenih omrežjih dosežete več ljudi, četudi niso vaši sledilci. Kako to storite? Osnovna lekcija, ki zna biti za marsikoga koristna.
Eno od pogostih vprašanj s področja spletnega trženja, ki jih srečam, se nanaša na oglaševanje na Twitterju. Pravila in izkušnje niso najbolj poznana. Upam, da se boste z informacijami v tem zapisu lažje odločili, če je oglaševanje na Twitterju za vas primerno ali ne.
iPROM-ov Slovar digitalnih izrazov je koristno orodje, ki ga z veseljem omenjam na blogu. Zelo prav lahko pride ob pisanju besedil s področja digitalnega marketinga, IT-ja ali kakršnega drugega digitalnega okolja.
Konec septembra 2016 je Twitter vsem uporabnikom ponudil možnost “Moments”. Kaj so Moments, za koga so najbolj uporabni in kako jih ustvarimo?
Na pogovor sem povabila Anžeta Tomića, ustanovitelja največje mreže podcastov pri nas. Apparatus je v štirih letih postal obsežna zvočna knjižnica intervjujev, pogovornih oddaj o znanosti, zgodovini, TV nadaljevankah, filmih, tehnoloških novostih in raznih spletnih čudaštvih.
Če samodejno objavljamo na več kanalih hkrati, zanamarjamo lastnosti kanalov. Prav te jih delajo posebne in zaradi teh lastnosti smo v izhodišču sploh izbrali določen komunikacijski kanal.
V zadnjem zapisu smo obdelali nasvete za poslovno uporabo Snapchata, zato bomo tokrat pogledali, kaj se dogaja v praksi. Katera slovenska podjetja in blagovne znamke uporabljajo Snapchat za poslovne namene? In kako uspešno to počnejo?
Kaj naj blagovne znamke in podjetja počnejo na družbenem omrežju Snapchat? Preden se lotimo odgovarjati na to vprašanje, se moramo posvetiti vprašanju: Za koga bi sploh počeli karkoli na Snapchatu? Pojdimo po vrsti.
Ko govorite o ogledih, je nujno treba vedeti, kaj ogled (ang. view) sploh pomeni. Ste vedeli, da obstajajo različne razlage, kaj pomeni ogled naloženega video posnetka? Prav je, da se teh razlik zavedamo, saj tako lažje razumemo številke in njihov pomen.
Kar nekaj težav pri uporabi družbenih omrežij v poslovne namene je značilnih za številne poslovne uporabnike. Poglejmo, katere so ključne točke, kjer poslovnim uporabnikom družbenih omrežij največkrat spodrsne.
Pokémon Go je globalna igra, zato je prav, da o njej razmišljamo tudi s turističnega vidika. Za domače in tuje goste. Igra Pokémon Go odpira številne nove priložnosti za trženje in prav je, da se jih zavedamo.
Ste še med tistimi, ki najprej slikate celoten zaslon, nato sliko shranite, jo odprete v programu Slikar/Paint, nato pa tam rišete puščice in okvirčke in sliko pod drugim imenom shranite? Skoraj vse težave s slikanjem zaslona bodo ukinjene, če brskalnik opremite z vtičnikom Awesome Screenshot.
Zakaj so popotniški blogerji pomemben del turistične industrije? Kaj je nujno in kaj so pasti sodelovanja z njimi? In na koncu še prednosti dobrega sodelovanja. To je kratek vodič za turistične delavce in za njihovo boljše sodelovanje s popotniškimi blogerji.
Ta teden je podjetje Twitter naredilo velik strateški korak, ki nakazuje, v katero smer se želi razvijati. Uporabniki družbenega omrežja Twitter smo dobili novost, ki sploh ni bila vnaprej napovedana. Po novem lahko naložimo video, ki je dolg kar 140 sekund.
Ste vedeli, da za zmanjšanje velikosti večjega števila slik ne potrebujete nobenega posebnega programa ali spletne storitve? Ko sem ugotovila, da lahko vse opravim le z operacijskim sistemom Windows, se mi je zdelo, da je svet rešen.
Rešitev za pomanjšanje velikosti gore fotografijam je tako preprosta, da jo moram deliti. Prepričana sem, da je marsikdo še ne pozna.
Vsake toliko je dobro narediti korak v neznano in kaj pustiti za seboj, da se lahko odprejo nove poti. Izkušnje se nabirajo in bogatijo, svet pa čaka. Ob zaključku dela na agenciji Virtua PR vam serviram tri zapise v enem. Napisala sem jih za poslovni blog Virtua PR, koristni pa so lahko za marsikoga.